Мапа сайту


Адміністрація НПЛ


Головна


Професії


Новини


Охорона праці в НПЛ


Цивільний захист


Сторінка психолога


Педагогічна скарбничка


Виховна робота


Бібліотечно-інформаційний центр (БІЦ)


Національно-патріотичне виховання


Спортивний олімп


Методичний кабінет


Навчальний процесДень відкритих дверей:

10 травня 2019 року
ЯК ЗНАЙТИ...

счетчик посещений


Відеоматеріали НПЛСайт обласної ради


НМЦ ПТО в Дніпропетровській області


Новини Нікополя


НІКОПОЛЬ ОНЛАЙНsport

Спорт в нашому житті


"Для краси і здоров’я необхідні не лише освіта в галузі науки і мистецтва,

а й заняття фізичними вправами, гімнастикою".

Платон


Найважливіший фактор виживання після кисню, води, солі і їжі - це фізичні вправи. Вони набагато важливіше для здоров'я людини, ніж розваги або все інше, що здатне приносити задоволення. Ось чому фізичні вправи - це обов'язкова умова гарного самопочуття, міцного здоров'я та довголіття.
Фізичні вправи роблять наступне позитивний вплив на ваш організм:

• Покращують роботу серцево-судинної системи й запобігають гіпертензію.

• Відкривають капіляри в м'язовій тканині і, знижуючи опір артерій потоку крові, нормалізують кров'яний тиск.

• Нарощують м'язову масу і оберігають м'язи від спалювання в якості палива.

• Стимулюють активність ферментів, що спалюють жир, і направляють її на виробництво енергії, необхідної для забезпечення роботи м'язів. Коли ви тренуєтеся, то, по суті справи, переключаєтеся на інше джерело енергії для м'язової активності і використовуєте замість цукру, що міститься в крові, накопичені у м'язах жири.

• Змушують м'язи спалювати в якості додаткового палива деякі амінокислоти, які в іншому випадку можуть досягти токсичного рівня. Підвищення рівня вмісту в крові окремих амінокислот з розгалуженим ланцюгом (характерне для малорухливого способу життя) може завдати непоправної шкоди організму і спустошити резерви інших життєво важливих амінокислот. У число особливо уразливих входять незамінні амінокислоти, які постійно необхідні мозку для виробництва нейротрансмітерів. Дві найбільш важливі з них - це триптофан і тирозин. Крім того що триптофан служить матеріалом для виробництва нейротрансмітерів в головному мозку, він грає ще більш важливу роль в ферментної системі, що відповідає за виявлення і репарацію неправильних транскрипцій ДНК.
Мозок використовує триптофан для виробництва серотоніну, мелатоніну, триптаміну і індоламіна - антидепресантів, що відповідають за регуляцію рівня цукру і кров'яного тиску. Тирозин використовується для виробництва адреналіну, норадреналіну та допаміну - речовин, абсолютно необхідних для координації фізіологічних процесів, коли вам доводиться здійснювати фізичні дії, наприклад битися, бігти, займатися спортом і так далі. Крім того, виснаження запасів тирозину в амінокислотних резервах організму є головною причиною розвитку хвороби Паркінсона.

• Сприяють зміцненню м'язів. Як відомо, нетреновані м'язи поступово руйнуються. В результаті екскреції залишків м'язових тканин втрачається частина резервів цинку і вітаміну В6. На визна-діленої, стадії процесу постійного виснаження запасів вітаміну В6 і цинку починають розвиватися різні психічні розлади та неврологічні ускладнення. У цьому полягає причина багатьох аутоімунних захворювань, включаючи червоний вовчак і м'язову дистрофію.

• Змушують м'язи утримувати в резерві більше води і запобігають підвищення концентрації крові, яка в іншому випадку може пошкодити кровоносні судини. Знижують рівень цукру в кро-ві у діабетиків і знижують їхню потребу в ін'єкціях інсуліну або в пероральних медичних препаратах.

Змушують печінку виробляти цукор з жирів, які вона відкладає, або з жирів, які циркулюють у кровоносній системі. Покращують рухливість суглобів тіла і створюють перемежовується вакуум усередині суглобових порожнин.
Зустріч учнів Нікопольського професійного ліцею з майстром спорту міжнародного класу з футболу
Сімашко Костянтином

24 лютого 2016 року у Нікопольському професійному ліцеї відбулась зустріч з Сімашко Костянтином, майстром спорту міжнародного класу з футболу, членом Параолімпійської збірної команди України, почесним громадянином міста Нікополь. Організовано керівником фізичного виховання Лисенко Г.В. та викладачем фізичного виховання Зайцевим М.М.
Зустріч пройшла в теплій атмосфері, сортсмен розповів про свої спортивні досягнення, відповідав на запитання учнів. Діти були вражені силою духу спортсменів - параолімпійців. Захід проходив на предедні обласної спартакіади, тож Костянтин побажав збірній ліцею перемог у цих змаганнях, високих досягеннь у спорті, навчанні, житті.

Україна, м.Нікополь, пр.Трубників, 16.
Довiдки за телефоном (+38 0566) 68 71 46; (+38 0566) 68 67 27
E-mail: npl-42@ukr.net; E-mail: npl_42@i.ua

© Нікопольський професіний ліцей