Мапа сайту


Адміністрація НПЛ


Головна


Професії


Новини


Охорона праці в НПЛ


Цивільний захист


Сторінка психолога


Педагогічна скарбничка


Виховна робота


Бібліотечно-інформаційний центр (БІЦ)


Національно-патріотичне виховання


Спортивний олімп


Методичний кабінет


Навчальний процесДень відкритих дверей:

10 травня 2019 року
ЯК ЗНАЙТИ...

счетчик посещений


Відеоматеріали НПЛСайт обласної ради


НМЦ ПТО в Дніпропетровській області


Новини Нікополя


НІКОПОЛЬ ОНЛАЙН"8 лютого - День визволення Нікополя від нацистських окупантів"

Вже 73 роки ми живемо і працюємо на мирній землі. Але в серці кожного з нас завжди будуть жити героїчні події лютого 1944 року, коли в Нікополі відгриміли останні залпи ворожих снарядів, і у важких боях наш рідний край було визволено від фашистських загарбників.

Битва за Нікопольщину почалася ще на початку грудня 1943 року в 40 км на північ від Нікополя, біля села Лебединське, і тільки 8 лютого радянським військам вдалося звільнити наше місто від фашистських загарбників. У боях за Нікополь загинули і померли від ран 547 бійців і командирів Червоної армії. А в боях за Нікопольський плацдарм свої голови склали 35 тисяч воїнів визволителів. Пам'ять про подвиг ветеранів, які захищали нашу Батьківщину, залишиться в наших серцях і серцях прийдешніх поколінь, навічно.

Ми у вічному боргу перед ними за наше право на вільне життя і щастя під мирним небом. В НПЛ протягом тижня відбулися: виставка-інстоляція «Спогади» на базі БІЦ, а також тематичні виховні години в групах І-ІІІ курсів за будівельними напрямками навчання та сфери побуту.


"Український голокост: погляд із сьогодення"

Голодомор в Україні – найтяжчий злочин проти людства, спланований і реалізований керівництвом колишнього Радянського Союзу проти українського народу. Голодомор 1932 – 1933р.р – одна з найтрагічніших сторінок нашої історії, про яку десятиліттями замовчували. Вона має сумний зміст і засвідчує про нечуваний досі в світі геноцид проти української нації. Ми - сучасне суспільство - повинні розповідати, писати, переказувати молодшим про нелегку долю всього українства.
Бібліотекар Виперайленко О.М.

Детальніше...

"День прав людини"

До поняття «Права людини» людство прийшло не відразу. Вперше про права особистості заговорили французькі просвітителі Вольтер і Жан Жак Руссо. 10 грудня 1948 року ООН прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи (рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші). У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особових відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. Декларація не носить обов'язкового характеру. В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент у даному питанні.
Бібліотекар Виперайленко О.М.

Детальніше...

"Міжнародний день інвалідів."

3 грудня в Україні відзначають Міжнародний день інвалідів. Безумовно, цей день не є святковим. Проте він нагадує про необхідність створення для інвалідів у суспільстві відповідних умов та рівних можливостей для реалізації життєвих потреб, здібностей та творчого потенціалу.
Бібліотекар Виперайленко О.М.

Детальніше...

"9 листопада - "День української мови та писемності"

Свято української писемності й мови одне з наймолодших державних свят, яке було встановлено 1997 року Президентом України Леонідом Кучмою. В указі було зазначено: «Установити в Україні День української писемності і мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця»
Бібліотекар Виперайленко О.М.

Детальніше...

"9 листопада відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод"

9 листопада 2016 року відзначається 40-річчя заснування Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод (Української гельсінської групи). Це була перша легальна правозахисна організація в Українській РСР, яка відіграла одну з ключових ролей у національно-визвольній боротьбі Українського народу, розпочала ненасильницький, легальний і правовий шлях у здобутті Україною незалежності, становленні демократії, поваги до прав людини.
Бібліотекар Виперайленко О.М.

Детальніше...

До тижня техніки безпеки та життєдіяльності

"Небезпека від грибів!"

Щороку ліси України дають велику кількість грибів. Певна їх частина використовується людиною в їжу. Але наша необізнаність призводить до зростання числа отруєнь, цим продуктом. З метою попередження про небезпеку отруєння, захворювання та летальні випадки, пов’язані з вживанням небезпечних дикорослих грибів – на базі БІЦ інженером з ОП та бібліотекарем були проведені інструктажі, бесіди з правил запобігання отруєння грибами та при ознаках харчового отруєння, виховні години
«Пам`ятайте! Без грибів можна жити!»


"Тероризм - ворог №1!"

Сьогодні тероризм – це ворог № 1 більшості країн світу. Нажаль Україна не стала винятком. Що таке тероризм і як зберегти життя і здоров`я при погрозі здійснення терористичного акта?

Детальніше...

"День визволення України від фашистських загарбників"

Цей день було засновано згідно з указом президента "Про День визволення України від фашистських загарбників" від 20 жовтня 2009 року "з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні". В ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.
Бібліотекар Виперайленко О.М.

Детальніше...

"Покрова Пресвятої Богородиці. День українського козацтва"

Так склалося що 14 жовтня 2016 року в Україні відмічають відразу три свята – Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисника України. Свято Покриву Пресвятої Богородиці, або, як завжди говорять, "покрови" - головне осіннє свято, історія якого сходить до 910 року, до періоду, коли Візантійська імперія вела війну з сарацинами. Упродовж віків в Україні це свято придбало ще і козацького змісту і дістало другу назву - Козацька покрови.

Детальніше...

Перше вересня в НПЛ - це свято, яке грунтовно відрізняється від шкільної лінійки. У нашому ліцеї перший день вересня означає дорослішання і новий етап в житті будь-якого учня.
На святково оформленому дворі ліцею пройшла урочиста частина дня знань - виступ директора НПЛ, слова вітання, звернені до першокурсників і випускників, виступ талановитих учнів, які підбадьорили учнів і перетворили захід на справжнє свято. Всі разом, загальна атмосфера підтвердили правильний вибір професії і учбового закладу в цілому, а також познайомило з одногрупниками, вселило упевненість в успішному навчанні, і дало зрозуміти, що цей день став своєрідною сходинкою в доросле життя.
Перше вересня познайомило учнів з ліцеєм, розкрило його закони, а також допомогло влитися в учбовий процес. Так у бібліотеці НПЛ був проведений перший урок «Від проголошення Незалежності до нової України». Цей урок об`єднав групи 1-2 курсів швачок, малярів, штукатурів. Він розширив знання учнів про рідну державу, надав праг¬нення бути свідомими громадянами України та її патріотами, став переконанням в нетлінності духовних скарбів народу, ствердив повагу до сим¬волів України, своїх батьків, спонукав учнів до усвідомлення ними не¬обхідності бути корисними своїй державі і пишатися своєю рідною землею.
І хочеться вірити, що з перших днів учні НПЛ відчули усю серйозність майбутнього навчання, а також власну відповідальність, яку треба буде проявити під час навчання в ліцеї.
Бібліотекар Виперайленко О.М.

Детальніше...


У Нікопольському професійному ліцеї завершена робота над учнівським патріотичним проектом «Ми діти твої Україно!». Мета проекту: активізувати патріотичну роботу серед учнівської молоді; виховувати в учнів любов до України, рідного краю, утвердження патріотизму як важливого чинника консолідації суспільства.

Переможцями І – го етапу стали:

- Номінація проекту: «Учасники АТО нашого краю»
Експедиційно-патріотична група учнів (група № 165).
Координатори: методист Гаврилюк Л.Г. Викладач предмету Захист Вітчизни Криштопа В.І.

- Номінація проекту: «Мій рідний край в історичних джерелах».
Дослідницько-пошукова творча група учнів історичного гуртка «Подорож у минуле» -
Махутова Н., Цесько Ю. Стежко А.
Координатор: викладач історії Івінська В.М.

- Номінація проекту: «Словник нових термінів періоду 2013 – 2015 рр. в історії України для учнів ПТНЗ»
Член гуртка «Книголюб» - Казновецька Є.
Координатор: завідуюча БІЦ Мороз Т.О.

В бібліотечно – інформаційному центрі нікопольського професійного ліцею демонструється книжкова виставка – інсталяція під назвою «Високий рівень професійної освіти – основний фактор формування кваліфікованого робітничого потенціалу».

  На виставці представлені підручники, навчальні посібники з кожної професії, яку опановують в ліцеї учні, а саме : «Маляр. Штукатур. Лицювальник – плиточник», «Кухар. Офіціант», «Електрогазозварник. Слюсар з ремонту автомобілів», « Швачка. Вишивальник», «Кравець». На виставці присутні атрибути, речі, які застосовують на виробничій практиці:
   - малярний пензель, кольорові фарби, шпатель;
   - каска зварника, захисні окуляри, рукавиці;
   - ножиці, нитки, сантиметр, пошитий одяг та ін..
   Книжкова виставка – інсталяція рекламує робітничі професії Нікопольського професійного ліцею.

Презентація БІЦ для І-го курсу
Детальніше...
Фотоколаж презентації БІЦ
Детальніше...

До Всеукраїнського Дня Бібліотек
Детальніше...

ЗНАЙОМТЕСЬ - БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР


Програмові твори українських письменників - завдання для першокурсників на літні канікули.
Детальніше...

ПРЕЗЕНТАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ БІЦ ДЛЯ ПЕРШОКУРСНИКІВ:
Робота бібліотеки 2011-2012 у навчальному році
Детальніше...
Робота бібліотеки 2012-2013 у навчальному році
Детальніше...
Робота бібліотеки 2013-2014 у навчальному році
Детальніше...
Робота бібліотеки 2014-2015 у навчальному році
Детальніше...

НА ДОПОМОГУ МАЙБУТНІМ СПЕЦІАЛІСТАМ:
Електронні підручники
Детальніше...
Веб-ресурси
Детальніше...

Україна, м.Нікополь, пр.Трубників, 16.
Довiдки за телефоном (+38 0566) 68 71 46; (+38 0566) 68 67 27
E-mail: npl-42@ukr.net; E-mail: npl_42@i.ua

© Нікопольський професіний ліцей